קמין בנוי

קמין בנוי – לבית חמים ומעוצב

קמין-בנוי קמין בנויהוא מחמם את הבית בחורף, הוא מקנה לבית אווירה חמימה ורומנטית בכל ימות השנה ומהווה מוקד אטרקטיבי לכל דיירי הבית לשהות ביחד לצידו – זהו הקמין הבנוי. קמין בנוי יכול להיות מותקן בכל חדר בבית אך נפוץ בעיקר בסלונים, חדרי טלוויזיה וחדרי אירוח. העיצוב, האור שהוא מפיץ וכמובן דרגת החום אשר ניתנת לשליטה הופכים אותו לפריט מבוקש ונחשק בכל בית בישראל.

ההבדל בין קמין בנוי לשאר סוגי הקמינים

קמין בנוי הוא למעשה אח מובנה וכאלמנט אשר חייב להיות קבוע הוא יכול להיות מותקן באחת משתי הדרכים הבאות :

1: מותקן אל תוך מבנה קיים כגון קירות.

2: מחופה במסה אשר מקבעת אותו למקומו כגון בלוקים ולוחות גבס.

בכל מקרה, בין אם מדובר מקמין אשר מותקן אל תוך מבנה קיים או מחופה – על החומר אשר מקיף את הקמין הבנוי להיות עמיד לחום, כלומר, לא להינזק או להתעוות כתוצאה מהחום העז אשר אותו מפיק הקמין.

מגוון סוגים לנוחות שימוש מרבית ומותאמת אישית

תפקידו של הקמין הוא לשמש כתא בערה מבוקר אשר מאפשר שליטה בכמות החום המשתחררת תוך כדי פליטה של גזי הבערה אל מחוץ למבנה. ישנם מספר דרכים להפיק חום ולכן כל סוג של קמין בנוי עובד מעט שונה בין אם הוא פועל באמצעות שריפת עץ, נפט או גז.

קמין בנוי יכול להפיק כמות גדולה של חום אשר ניתנת לבקרה – הבחירה באיזה סוג של קמין לבחור נתונה לבחירה אישית במגבלות מורכבות ההתקנה המתאפשרת בכל בית ובית.

העיצוב חשוב לא פחות

אם בעבר קמין בנוי היה מותקן בבתים על מנת להפיץ חום ותו לא, הרי שכיום המגמה היא לייצור קמינים אשר לא רק מחממים את הבית אלא גם תורמים בצורה משמעותית לעיצובו. ניתן לעצב את סביבת הקמין הבנוי באלמנטים שונים כגון שיש, קרניזים, לוחות גבס, שילובים של מתכת ועץ ועוד וגם לבחור בין קמין בנוי פתוח לרווחה או בכזה אשר מותקן עם דלת זכוכית לחימום מקסימאלי.

לחצו כאן לתמונות נוספות מתוך גלריית התמונות של קמין בנוי